




A.General data
| Product Name | UFO LED High Bay Light 150W |
| Model | GKD150W20 |
| Input Voltage | 100-277VAC |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power Consumption | 150W |
| Power Factor | >0.95 |
| Optical design | 60°/90°/120° |
| IP/IK Rating | IP66/IK10 |
| Operating Temperature | -25°C~+45°C |
| Storage Temperature | -25°C~+65°C |
| Relative Humidity | 10%-90% |
| LED Lifetime | > 100,000 hrs @ LM70,LM80 |
| Safety Standards | CE&Rohs |
| Model | GKD150W20 |
| Light Source | Osram/Lumileds 2835 Chips |
| LED QTY | 300 PCS |
| Colour Temperature | 2700~7000K |
| Luminous Flux | Max:31500lm |
| Luminous Efficiency | 150lm/w,170lm/w,190lm/w,210lm/w |
| Colour Rendering Index | >80Ra |
| Model | GKD150W20 |
| Product Dimension | Ø260*146mm/Ø282*122mm(Eco) |
| Pcs/CTN | 1 |
| Package Dimensions | 336*336*166mm |
| Net weight | 2.2KG |
| Gross weight | 2.5KG |



